м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 219б
вул. Д.Вашингтона 7г (в'їзд в ТЦ Метро)

+38 (096) 493-93-93

Маркування дисків

Маркування дисків

Повний розмір, за яким Ви самі зможе зрозуміти, чи підходить даний диск на той чи інший автомобіль, виглядає таким чином:

7.5 j x16 5 / 112 ET 35 d 66.6. Пояснення будемо давати по черзі.

7,5 - ширина обода в дюймах (7,5 х 25,4 = 184мм);

j або Н2-це службові символи. Вони важливі не для споживача, а для виробника і продавця.

J - закодована інформація про конструктивні особливості бортових закраін обода (кути нахилу, радіуси закруглення і т.п.)

Н2 - буква Н (скор. від Hump) вказує на наявність кільцевих виступів (хампів) на полицях обода, які утримують безкамерні шину від зіскакування з диска. Є простий хамп Н, подвійний Н2, плоский FH (Flat Hump), асиметричний AH (Asymmetric Hump), комбінований CH (Combi Hump) ... Іноді обходяться і без хампів; x - даний знак між умовними позначеннями ширини і посадковим діаметром вказує на те, що обід нероздільним;

5 / 112 - PCD (Pitch Circle Diameter). Цифра 5 - кількість кріпильних отворів для болтів або гайок. Отвори кріплення колеса розташовуються на різному діаметру з жорстким позиційним допуском, по відношенню до центрального отвору.

ET - (мм) даними позначенням вказують виліт диска. Виліт - це розмір між привал очною площиною диска колеса при установці на ступицю автомобіля і уявною площиною, що проходить по середині обода.

Не ставте на автомобіль колеса з нештатним вильотом. Зменшення вильоту робить колію коліс ширше; хоча це небагато і підвищує стійкість автомобіля і надає йому стильний гоночний вигляд, але разом з тим різко перевантажує підшипники ступиці і підвіску. Збільшити ж виліт, тобто звузити колію, як правило, неможливо - диск упреться в гальмо.

35 - виліт може бути позитивним ЕТ35, негативним ЕТ-20 або рівним нулю ЕТ0.

d - (мм) діаметр центрального отвору повинен відповідати діаметром посадкового циліндра на ступиці автомобіля. Точне сполучення цих розмірів забезпечують спеціальні центруючі кільця.

На диску також може бути зазначено:

  • Дата виготовлення. Зазвичай рік і тиждень. Наприклад: 0403 означає, що диск виготовлений в 4 тиждень 2003 року.
  • SAE, ISO, TUV - клеймо контролюючого органу. Маркування свідчить про відповідність коліс міжнародним правилам або стандартам.
  • MAX LOAD 2000LB - дуже часто зустрічається позначення максимального навантаження на колесо (позначають в кілограмах або фунтах). Наприклад, максимальне навантаження 2000 фунтів (908кг)
  • PCD 100 / 4 - приєднувальні розміри;
  • MAX PSI 50 COLD-означає, що тиск в шині не повинен перевищувати 50 фунтів на квадратний дюйм (3,5 кгс / кв.см), слово COLD (холодний) нагадує, що вимірювати тиск слід в холодній шині.