м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 219б
вул. Д.Вашингтона 7г (в'їзд в ТЦ Метро)

+38 (096) 493-93-93

Монтаж и демонтаж шин

Кожен сучасний автомобіліст хоч раз та стикався з необхідністю монтажу і демонтажу шин. Як правило, така потреба виникає при заміні покришок на нові, які підходять для певних умов експлуатації, а також при пошкодженні «гуми» автомобіля.

Дуже важливо, щоб шини знімалися і встановлювалися тільки справжніми професіоналами своєї справи. Вся справа в тому, що якість виконання процедури сильно впливає на тривалість і ефективність терміну служби як шин автомобіля, так і більш дорогих дисків (особливо литих).

Процес монтажу і демонтажу шин має кілька особливостей, кожна з яких може стати вирішальною для подальшої нормальної експлуатації шини. Так, наприклад, на диски автомобільні шини можна встановлювати тільки після попередньої підготовки - вони повинні бути сухими, чистими і справними, мати той же типорозмір, що і диск. До того ж, важливо провести візуальний огляд шини перед її установкою на диск - це дозволить попередити передчасний вихід з ладу «гуми».

Аналогічним чином проводиться підготовка диска. Якщо він сталевий, то його обід повинен бути очищений від забруднень і додатково пофарбований. У разі використання литого диску, слід очистити поверхню та перевірити його на наявність пошкоджень кромки і кріпильних отворів.

При професійному шино монтажу процес встановлення шин на диск проводиться на спеціалізованому обладнанні. Навіть на спеціалізованому обладнанні, в процесі монтажу «гуми» на диск, необхідно змастити борт шини спеціальним мастилом, що не містить нафтопродуктів - це дозволить спростити хід монтажу, підвищити рівень герметичності з'єднання.

Після кожного процесу встановлення шин обов'язковою процедурою є балансування. Цей процес виконується на спеціалізованих балансувальних верстатах, які є на кожному професійному сервісі. Це дуже важливий етап, так як надмірне биття колеса в процесі руху може привести до самих непередбачуваних наслідків, в тому числі, пошкодження диска і появі биття в кермі.