м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 219б
вул. Д.Вашингтона 7г (в'їзд в ТЦ Метро)

+38 (096) 493-93-93

Типи шин

Якщо ви вирішили купити шини, варто пересвідчитися, що вони відповідають моделі вашого автомобіля та умовам експлуатації. Найбільш відомі типи класифікації шин - це сезонність (літні, зимові та всесезонні) та тип малюнка протектора (ненаправлений, направлений і асиметричний).

Сезонність шин

Класифікація типів шин за сезонністю залежить від пори року, коли рекомендовано їх використання.

  • Літні шини (називають ще дорожніми) - призначені для експлуатації при температурі повітря вище 8 градусів на дорогах шосейного типу. Такі шини демонструють гарне зчеплення з сухою та вологою дорогою, добре відводять вологу та найкраще підходять для швидкісної їзди. Не рекомендується використовувати такі шини на ґрунтових дорогах та в зимову пору року.
  • Зимові шини - можуть використовуватися на засніжених та зледенілих дорогах при температурі повітря нижче 8 градусів. Багато зимових шини мають хороші швидкісні характеристики. Деякі моделі передбачають установку шипів.
  • Всесезонні шини - з одного боку це компромісний варіант, який можна використовувати круглий рік. Але в той же час варто врахувати, що ці шини не призначені для умов суворої зими.
  • Універсальними називаються деякі з всесезонних шин, що призначені для використання на шосейних і ґрунтових дорогах.

Всесезонні шини підвищеної прохідності не рекомендується використовувати на шосейних дорогах через швидкий знос. Такі шини призначені для бездоріжжя та їзди по м'якому ґрунту.

Шини з різним типом малюнка протектора

  • Ненаправлений малюнок (мал. а) - є найбільш універсальним. Шина володіє однаковими властивостями незалежно від напряму обертання. Шини з таким малюнком найбільш поширені.
  • Направлений малюнок (мал. б) - вважається найбільш сучасним та зручним з усіх. Покришки з цим малюнком показують хороший опір акваплануванню, за рахунок виштовхування води з плями контакту. Зимові шини з направленим малюнком дуже добре відводять воду і сніжну кашу з плями контакту шини з дорогою. Варто звернути увагу, що шина з направленим малюнком протектора повинна обертатися тільки в напрямку, вказаному стрілкою на боковині. Неправильна установка шини призводить до значного погіршення керованості автомобіля та до швидшого зносу шини.
  • Асиметричний малюнок (мал. в) - це поєднання двох типів дизайну протектора: на зовнішній і внутрішній стороні шини. Це використовується для підвищення функціональності покришки. Наприклад, одна половина протектора створює добре зчеплення з дорогою при проходженні поворотів, а інша сприяє впевненому руху по поганому дорожньому покриттю.