м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 219б
вул. Д.Вашингтона 7г (в'їзд в ТЦ Метро)

+38 (096) 493-93-93

Як вибрати шину для вантажівки?

Перш за все, це - наступні умови роботи або, так званий, спосіб експлуатації вашого вантажного автомобіля. Для правильного вибору нової гуми для свого авто по цьому технічному параметру розроблений спеціальний маркувальний знак, який стоїть третім за рахунком в інформаційному «коді» на вантажний гумі.

 1. «А» - позначає основне використання машини на автострадах;
 2. «Е» - показує можливість їзди по місту або за його межами;
 3. Значок «U» використовується на спеціальних шинах для автобусів;
 4. «Y» - їзда по будівництвах і дорогах;
 5. «Н» - будівництво і кар'єр;
 6. «N» - основне застосування на снігових дорогах;

Це основні позначення, але також існують і інші показники способу експлуатації вантажівки. Ігнорування подібного маркування це не просто помилка, це принципово неправильний підхід до вибору вантажний гуми, який, в кращому випадку, виллється в швидке зношення ваших шин.

Всі вантажні шини також поділяються за місцем своїм положення на осях. Це фіксується в другому символі спеціального маркування:

 1. «Z» - показує можливість застосування шини на керованих колесах і будь-яких інших;
 2. «D» - так позначаються лише ведучі колеса;
 3. «F» - розташування тільки на керованих колесах;
 4. «Т» - маркування шини для причепів.
 5. Наявність показника Energy говорить про те, що такі вантажні шини можуть гарантувати зайву економію пального.

Щоб до кінця розібратися з маркувальним кодом, треба додати, що найперший символ у ньому позначає виробника. Така інформація корисна тим водіям, які надають перевагу шинам лише певної марки.

Всі шини, котрі зараз є у продажу, також розрізняють за малюнком протектора і формами «доріжок» на ньому. В принципі навіть не розбираючись в позначеннях коду маркування, вантажні шини можна розрізнити по цьому малюнку.

Зовнішній вигляд у «ялинки», «шашечки» чи «драбинки» говорить про ведуче колесо / Літера «D» на маркуванні /, яке за своєю суттю і бере на себе повну потужність двигуна, тому і має гарантувати надійність всього руху і, зрозуміло, гальмування в будь-яких ситуаціях.

Тип вантажної гуми також характеризується і за зовнішнім виглядом боковини шини. Вона не входить в основну робочу поверхню, але покликана захищати її від бічних ударів. Це досить серйозне навантаження і важлива функція.

Різниця у вантажних шин проходить також і за будовою – передбачені різні каркаси, поясні шари і сам склад гуми.